Co zrobić ze zużytym sprzętem? – Tu Naprawisz
Co zrobić ze zużytym sprzętem?

Dziś poruszymy temat, co należy zrobić ze sprzętem, którego nie opłaca się naprawiać? Sprzedać, wyrzucić, a może oddać? Oczywiście odpowiedź, jak w wielu przypadkach brzmi: “to zależy”.

Dziś poruszymy temat, co należy zrobić ze sprzętem, którego nie opłaca się naprawiać? Sprzedać, wyrzucić, a może oddać? Oczywiście odpowiedź, jak w wielu przypadkach brzmi: “to zależy”.

Najpopularniejszym sposobem spieniężenia sprzętu, który się zepsuł jest jego sprzedanie na skupie złomu. Ale należy w tym przypadku szczególnie uważać i elektrośmieci dostarczyć do punktu, który posiada licencję na ich utylizację – nie każdy skup przyjmie np. lodówkę zawierającą freon . Dodatkowo, nie oszukujmy się, ceny na skupach złomu są dość niskie.

Dużo rozsądniejsza wydaje się zatem opcja sprzedania uszkodzonego sprzętu w Internecie – tutaj niezawodny okazuje się OLX i odpowiednie grupy na Facebooku. Mnóstwo osób tylko szuka takich okazji – złota rączka samodzielnie naprawi uszkodzoną pralkę czy zmywarkę, a następnie sprzeda ją w komisie czy sam wykorzysta.

  • Oddanie zużytego sprzętu do sklepu – w momencie zakupu nowego sprzętu AGD lub RTV, sprzedawca ma obowiązek odebrać stare urządzenie takiego samego typu. Nie ma tutaj znaczenia, czy zakupu dokonujemy w sklepie stacjonarnym, czy internetowym. Ważna porada: jeśli zamierzacie odebrać urządzenie osobiście w sklepie, to również we własnym zakresie musicie dostarczyć zużyty sprzęt.
  • Drobny sprzęt można oddać w każdym dużym sklepie – ustawa nakłada na sklepy wielkopowierzchniowe (powyżej 400 m2) obowiązek odbierania zużytego sprzętu (niezależnie od tego, czy został w tym sklepie kupiony), którego każdy wymiar nie przekracza 25 centymetrów.
  • PSZOK – Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych działają w każdej gminie i nieodpłatnie przyjmują zużyty sprzęt elektroniczny.
  • Zbiórka organizowana przez firmę wywożącą śmieci – firmy komunalne regularnie organizują zbiórki odpadów wielkogabarytowych. Wówczas wystarczy tylko wystawić zużyty sprzęt przed dom w wyznaczonym terminie.

Można też oczywiście spróbować przywrócić do działania sprzęt, szczególnie jesli mamy do niego sentyment, zlecając naprawę fachowcom z tunaprawisz.pl 

Powrót do strony głównej

A więc popsuł ci się
Ekspres do kawy

Cena naprawy ekspresu od 100 zł

Powrót do strony głównej

A więc popsuło ci się AGD

Cena naprawy małego AGD od 75 zł

Powrót do strony głównej

A więc popsuł ci się telewizor

Cena naprawy telewizorów od 150 zł

Powrót do strony głównej

A więc popsuł ci się sprzęt audio

Cena naprawy sprzętu audio od 75 zł